×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۶ خرداد - ۱۳۹۹  
true
true
آن چه در نشست نهضت مردمی جوانگرایی و تحول در کهگیلویه و بویراحمد گذشت

The short URL of the present article is: http://salasnews.ir/Z9azW

نشست نهضت مردمی جوانگرایی و تحول با شعار انسانیت، عقلانیت و دین محوری صبح پنج شنبه ۱۰ مرداد ۹۸ با حضور اعضای این نهضت در سالن اجتماعات کانون پرورش فکری دهدشت برگزار شد.
در این نشست که حدود چهار ساعت طول کشید، تایید مرامنامه، انتخاب دبیر و سخنگوی نهضت از اصلی ترین برنامه های نشست بود.
ابتدا حاج آقای رضویان عضو هیئت موسس نهضت چند دقیقه ای درخصوص اهداف شکل گیری به تشریح مبانی این حرکت پرداخت.
حجت السلام رضویان افزود: در جامعه ما باید اخلاق تشکیلاتی باشد یعنی فرمانده هشت سال دفاع مقدس که کفش سربازان را واکس میزد نه بعضی از مدیران و مسئولین امروزی ما که حتی باوجود اینکه خودشان هم می دانند به درد آن پست نمیخورند اما بااین حال دست و پا میزنند که همچنان مدیر و مسئول آن قسمت بمانند.
رضویان در ادامه گفت: در شیوه و روش ما منیت و خودخواهی وجود  ندارد و همواره تلاش خواهیم کرد که با این منیت مبارزه کنیم و در تشکل هروقت احساس کنیم که فردی بهتر از ما می تواند مسئولیت ها را انجام بده باید میدان و شرایط را برای آن شخص فارغ از حزب و جناح و قومیت فراهم کنیم.

سپس در ادامه برنامه دکتر نریمان ایراد سخن کردند وگفتند
تحصیلکردهای کهگیلویه بزرگ مقیم در شهرستان ها با هم اندیشی از گذشته ها عبرت گیرند و برای توسعه همه جانبه این دیار،تدبیر و طرحی نو بیندیشند.توجه به نیازها و مطالبات جوان به عنوان موتور محرک توسعه،به رشد و تعالی جامعه منجر میشود و نادیده گرفتن آنان،یعنی فلج شدن جامعه.جوان،نماد پاکی،عدالتخواهی و ارماخواهی است که البته خروج آن از جاده اعتدال،سم مهلک است.بدون نظارت عقل جمعی راه به دیهی نخواهد برد.برخی خواص آتش بیار معرکه تعصب و عصبیت در این دیارند.تعصب،حاصلی جز جاهل پروری،نخبه کشی،رماندن مخ ها،عقب ماندگی،کند شدن پروسه توسعه،پیش افتادن فرومایگان و تضییع حقوق نخبگان در بر نخواهد داشت.

دکتر آزادی گفت: باید واقعیت ها را دید و اگر کسی نتواند ظرفیت های اقتصادی ، سیاسی، فرهنگی و … ببیند مطمئن باشید تشکیلات زمین خواهد خورد.

آزادی افزود: اخلاق تشکیلاتی یکی از ارکان اصلی تشکیلات است که درخصوص رقبا و مدیران باید اخلاق رعایت شود انتقادات به تحقیر تبدیل نشوند.

در ادامه این برنامه نمایندگانی از طرف جوانان حاضر در جمع به سخنرانی پرداختند سپس مرامنامه نهضت مردمی جوانگرایی و تحول قرائت و توسط اعضای حاضر بررسی و تایید شد.

جمالی یکی از نمایندگان جوانان گفت: جوانان را به نحوی ناامید کردند که نمایندگی در سایر استان ها فرصت هست اما برای جوانان ما تبدیل به چاهی شده که جوان را به درون خود می کشاند.

جلال دانش دیگر نماینده جوانان در این جلسه گفت: اساس کار کار ما صرفا سیاسی نخواهد بود و دیگر ظرفیت های فرهنگی، اجتماعی و … را در نظر خواهیم داشت و در دستور کار قرار می دهیم.

دانش افزود: ما باد تیم خود را قوی تشکیل دهیم و استعدادها را درست چیده شوند و هرکس براساس شایستگی خود انتخاب خواهد شد نه بر اساس قومیت و جناح سیاسی بلکه ما فراجناحی و فراطایفه ای عمل خواهیم کرد.

حمزه دستیار نماینده جوانان با اشاره به مفهوم عدالت گفت: عدالت یعنی هرچیزی سرجای خودش عدالت خواهی که بخواهد رسوا کند عدالت خواهی نیست حرف سوم یعنی ما آماده ایم که دوگانه ها را کنار بزنیم و با هردوگانه ای اصلاحطلب، اصولگرا، قومیت و طایفه و … مبارزه کنیم

دستیار افزود: همه نمایندگان با وعده وارد می شوند و همه همیشه همان وعده های تکراری را می دهند جوانان شهرستان کهگیلویه این ظرفیت را دارند که سرنوشت منطقه خود را رقم بزنند فقط نیاز به تیم سازی، نیاز به اتحاد و یکی شدن دارند.

درپایان با یک انتخاب وتوافق تشکیلاتی حجت الاسلام رضویان بعنوان دبیر نهضت و حمزه دستیار بعنوان سخنگوی نهضت انتخاب شدند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false