×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۱۴ تیر - ۱۳۹۹  
true
true
بیانیه جمعی از جوانان حوزه شهرستان های چهارگانه کهگیلویه بزرگ نسبت به تبعیضات در خصوص اهدای جهیزیه از جانب عدل هاشمی

The short URL of the present article is: http://salasnews.ir/hQgTw

خداوند در آیه ۲۷ سوره مائده خطاب به پیامبر آورده است،

وَ اتْلُ عَلَیْهِمْ نَبَأَ ابْنَیْ آدَمَ بِالْحَقِّ إِذْ قَرَّبا قُرْباناً فَتُقُبِّلَ مِنْ أَحَدِهِما وَ لَمْ یُتَقَبَّلْ مِنَ الْآخَرِ قالَ لَأَقْتُلَنَّکَ قالَ إِنَّما یَتَقَبَّلُ اللَّهُ مِنَ الْمُتَّقِینَ»

اى پیامبر داستان دو پسر آدم را به حقّ بر مردم بازخوان، آنگاه که هر یک از آن دو قربانى پیش آوردند، پس از یکى هابیل پذیرفته شد و از دیگرى قابیل قبول نگشت. (قابیل) گفت: حتماً تو را خواهم کشت، (هابیل) گفت: خداوند، تنها از متّقین قبول مى‌کند.

متن بیانیه به شرح زیر است:

نماینده محترم حوزه شهرستان های چهارگانه کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی جناب عدل هاشمی :

آن گونه که مطلع هستید ازدواج نخستین سنگ بنای تشکیل خانواده و بالطبع یک جامعه هست به قول شاعر ؛ فتنه می بارد از این طاق مقرنس ، برخیز تا به میخانه پناه از همه آفات بریم ، اما به نظر می رسد شیب ملایم اما صعودی تجرد در حوزه کهگیلویه بزرگ طبیعی نباشد زیرا با این تحصیلات عالیه ، وضعیت اقتصادی ، تورم حاصله و بیکاری جوانان با یک بحران بغرنج مواجه هستیم ، مسئله ای که دیدگاه جوانان و خانواده ها در خصوص ازدواج و تهیه جهیزیه را در حسرت ، نگرانی ، و هرگزها به کما برده است و در این بین با تحمیل جهیزیه بر خانواده عروسان عوارضی از قبیل ، غمگین بودن چهره والدین ، فشار روانی ، محدود کردن باروری و بالارفتن سن ازدواج و غیره را موجبات شده و ازسویی با توجه به این که مردم ما مردمی متدین هستند اما دلسردی جوانان ناشی از این فشارها می تواند مبداگر حرکت به سمت همباشی های سیاه یا ازدواج های سفید ، روابط نامشروع و کاهش اعتقادات دینی باشد ، پس باید با یک چشم انداز مدون به این افق تجلی داد ، لازم به ذکراست که شما تاکنون از پرداخت ۵۰۰پکیج پنج قلمی جهیزیه با تعامل خیران و قرارگاه خاتم به زوج های جوان مژده دادید و درمجموع تا خرداد سال ۱۳۹۹ قصد دارید این تعداد را به عدد ۱۰۰۰ برسانید ، ما جوانان نفس این حرکت را پسندیده می دانیم اما نقدهایی بحق داریم که از نگاه تبعیض آلود در نزاکت سیاسی شما گلایه به چرا آورده است :

۱-نزاکت سیاسی یک سیاستمدار یعنی اجتناب از رفتار و بیانی است که به نحوی گروه های محروم تر را مستثنی و به انزوا می برد ، به حاشیه می برد ، می رنجاند ، و مرارت ها را بیش تر می کند.

۲-تبعیض هم در اصطلاح جامعه شناسی یعنی این که افراد در نقش ها ، طبقات و موقعیت های مختلف از مزایا و نگاه نابرابر برخوردار می شوند و برخی بر دیگران بدون برتری داشتن برتری و انتخاب می شوند.

۳-شما که خود را نه اصلاح طلب و نه اصول گرا می دانید و در انتخاب جناح سیاسی خود در بلاتکلیفی محض به سر می برید آیا نمی دانید که انقلابی گری اهل نمایشگری نیست؟

۴-خدمت خالصانه و متواضعانه عملی است که عامل در آن نیت و اندیشه گره گشایی دارد اما وقتی به لیست گیرنده گان این جهیزیه ها نگاهی می اندازیم می بینیم با توجه به این که این جهاز جنبه حق الناس دارند آیا تحقیقاتی از بین جوانان عامه نیازمند که سال هاست در پشت کنکور ازدواج مانده اند بعمل آمد؟ مبناها و ملاک ها چه بودند؟ چرا این تعداد از جوانان فقط از لیست لیدران شما بودند؟ آیا تفکر شما فراجناحی بود؟ آیا این رویه اهدای جهیزیه از جانب شما و لیدرانتان در راستای تقویت پایگاه سیاسی تان نبود؟

در پایان باید بدانید که برای عمل کردن بدن انسان باید او را بیهوش کرد اما برای عمل کردن روح انسان باید او را بیدار کرد ، مطمئن باشید در اسفند ماه ما جوانان این حوزه با بیداری پای صندوق های رای خواهیم رفت و به شما هرگز اعتماد نخواهیم کرد…

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false