×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۱۰ خرداد - ۱۳۹۹  
true
true
قزوین| دانشگاه‌ها باید از فضای مدرک‌گرایی فاصل بگیرند

The short URL of the present article is: http://salasnews.ir/yNWXG

سید ابولحسن نائینی عصر امروز در نشست هم اندیشی فعالان حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی استان قزوین با حضور جمال عرف معاون سیاسی امنیتی وزیر کشور، حمید ملانوری مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور، سعید جلالی مدیرکل تقسیمات کشوری و زاهدی استاندار قزوین برگزار شد، اظهار داشت: کشور امروز به کارآفرینان نیاز دارد و تربیت این کارآفرینان وظیفه دانشگاه هاست اما برای رسیدن به این مرحله باید از مدرک گرایی فاصله بگیریم.

وی گفت: بنیان گذار کبیر انقلاب امام خمینی(ره) از همان سالهای پیروزی انقلاب بر اهمیت دانشگاه و نگاه تربیتی آن تاکید داشتند ولی در این سالها آنطور که باید نتوانستیم از ظرفیت فضای دانشگاهی و جوانان دانشجو در کشور بهره گیری کنیم.

رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: جوانان ما امروز از ظرفیت های خوبی برخوردارند، خلاقیت و نوآوری زیادی در آنها دیده می‌شود و منبع خوبی از انرژی هستند که در صورت اعتماد به آنها میتوانند به خوبی درخشش کنند.

نائینی افزود: امروز در استان قزوین بیش از ۱ هزار و ۹۰۰ دانشجوی دکتری در حال تحصیل هستند و نزدیک به ۱ هزار عضو هیئت علمی در استان داریم که نشان از ظرفیت های خوب استان در عرصه دانشگاهی است.

۱۲ میلیون زن روستایی در قزوین زندگی میکنند

زهرا یوسفی عضو شورای اسلامی شهر قزوین در بخش دیگری از این جلسه بیان کرد: انقلاب اسلامی ما در کنار رشادت های مردان دلیر مدیون تلاش های زنانی جانبرکف و مادرانی نمونه است اما گویا بعد از گذشته سالها این تلاش ها به فراموشی سپرده شده است.

وی گفت: اگرچه در سال های پس از انقلاب اسلامی به دلیل فعالیت های انقلاب بساری از ممنوعیت ها برای بانوان برداشته شد و حق تحصیل، حضور در اجتماع و مشارکت های سیاسی به زنان داده شد در حالی که پیش از آن زنان برای حضور در اجتماع با ممنوعیت های زیادی همراه بودند.

این عضو شورای شهر قزوین افزود: در این سالها بانوان نیز به خوبی توانستند شایستگی های خود را به نمایش بگذارند و خیلی زود در مقاطع مختلف تحصیلی و حضور اجتماعی شاهد موفقیت های زنان بودیم، دولت فعلی نیز در خصوص بانوان عملکرد خوبی از خود نشان داد و انتخاب وزیر زن در کابینه رئیس جمهور نشان از همین نگاه ویژه به زنان دارد.

یوسفی عنوان کرد: اگر امروز شاهد انتصاب مدیران زن در استان قزوین هستیم به دلیل تاکیدات دولت است ولی همچنان در برخی از موارد تبعیض هایی در حوزه زنان وجود داردکه نیاز است با تدبیر دولت رفع گردد.

وی گفت: امروز زنان روستایی ما با مشکلات فراوانی مواجه هستند فعالیت های دولت اگرچه در بسیار ی از موارد اثرگذار بوده است اما باید قبول کنیم زنان روستایی، خانه دار و سرپرست خانوار ما با مشکلات و بحران هایی مواجه هستند که باید احصاء و رفع گردد.

این عضو شورای شهر قزوین همچنین خاطرنشان کرد: انتصاب مدیران زن در استان سبب شد تا نگاه ها به زنان شاغل قدری تغییر کند و قابلیت ها و توانمندی های تخصصی زنان با دقت بیشتری مورد ارزیابی قرار گیرد.

رسانه ها به حمایت دولت نیاز دارند

محمدرضا جباری سرپرست خبرگزاری مهر استان قزوین  نیز در بخش دیگری از این جلسه با اشاره به مشکلات رسانه های محلی در استان های کشور گفت: بسیاری از مشکلات امروز رسانه های ما نظیر بیمه، درآمد و امنیت شغلی شاید حقوق اولیه شهروندی محسوب شود ولی با این وجود به عنوان یک دغدغه اصلی در بین فعالین این عرصه وجود دارد.

وی عنوان کرد: تاثیر رسانه ها در دنیای امروز و اثربخشی فعالیت آنها بر کسی پوشیده نیست از سوی دیگر امروز همگان بر مشکلات فعالین این عرصه واقف هستند اما تاکنون تصمیمی قاطع در خصوص وضعیت فعالین این عرصه گرفته نشده است.

سرپرست خبرگزاری مهر استان قزوین گفت: رسانه ها امروز سهمی از اعتبارات تبلیغاتی و فرهنگی در کشور ندارند و به صورت ناعادلانه ای این اعتبارات به سمت رسانه ملی در حرکت است درحالی که رسانه های محلی ما امروز بار اطلاع رسانی را در استانها به دوش میکشند.

جباری گفت: رسانه های ما امروز در نقش حامیان دولت عملکرد خوبی از خود ارائه کرده اند و در بسیاری از موارد یاریگر دولت بودند و امروز به حمایت دولت نیاز دارند

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false