×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۶ خرداد - ۱۳۹۹  
true
true
مرگ یک جوان لنده ای و چند سوال

The short URL of the present article is: http://salasnews.ir/BbWx9

مرگ یک جوان دیگر در شهرستان لنده
این روزها در استان ماتم زده کهگیلویه و بویراحمد گویا عادت شده است که وقت طلوع خورشید همیشه باید منتطر خبرناگوار از دست دادن عزیزانی باشیم که شاید اگر تدبیر و مدیریت کارآمد و صحیح در این استان حکمفرما بوده است هیچ وقت سرگذشتی به این تلخی به سراغ مردم ماتم زده این استان نمیامد.
استانی که در تمامی بزنگاهای تاریخی شاید اولین استان بوده است که جان، مال و همه دارایی خود را دادند تا از کیان انقلاب و آرمان های امام محافطت کنند اما متاسفانه بعد از چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی آنچنان که بایسته و شایسته این مردم بوده است خدمتی ارائه نشده است.
شاید بد نباشد برای تنویر افکار عمومی نگاه مقایسه ای داشته باشیم به امکانات و زیرساخت های استانی که از منابع عظیم زیرزمینی برخوردار است اما در اوج بی رحمی هیچ وقت از این ذخایر برای توسعه حداقل زیرساخت های ارتباطی و امکانات بهداشتی استفاده ای نشده است.
در استانی که متاسفانه علی رغم تمامی منابع خدادادی و ذخایر هنگفت انرژی مثل نفت و گاز، مستند به اطلاعات مرکز آمار ایران، در خیلی از شاخص های توسه یافتگی رتبه آخر یا رتبه های آخر را داراست باید به حال این بحران هایی که هر روز گریبان گیر خانوادهای مظلوم و ستمدیده استان می شود فکری اساسی کرد و راه کاری اندیشه شود.
در این میان شهرستان لنده که به عنوان شهر اولین ها همیشه مطرح بوده است حال و روز فاجعه بار تری دارد تا جایی که هفته ای نیست که جوانان مظلوم این دیار بر اثر فشارهای روانی حاصله جان خود را از دست ندهند. شهرستانی که آوازه مدیران کشوریش گوش عالم و آدم را پرکرده است اما هیچ وقت حتی نخواستند به اندازه ارق و حس تعلق خاطری که به این دیار داشتند اقدامی مساعد انجام دهند.
چه کسی در این شهر جواب گوی سیل عظیم بحران هایی است که روزانه مثل زالو خون همشهریان ما را می مکد و خانواده های ما را داغدار می کند؟
معظلات اجتماعی که در سطح شهرستان لنده وجود دارد استثنا از سایر مناطق و استان ها نبوده است و قطعا عامل تمامی این معضلات و ناهنجاریها بیکاری مزمن و مفرطی است که امروزه موجی از ناامیدی را در بین جوانان شهرستان به راه انداخته است.
طلاق،بزه های اجتماعی، خودکشی،اعتیاد و .. بد.ون شک نتیجه بی تدبیری،بی تقوایی و بی مسولیتی کسانی است که سال های سال تلاش کردند صرفا از طریق تریبون های رسمی و غیر رسمی عرض اندام کنند و غافل از اینکه قرب الوقوع آه و نفرین خانواده ای داغدار گریبان گیرشان خواهد شد تا که شاید وجدان های خفته شان بیدار وقدراندک فرصت خدمت و نوکری مردم را بیشتر بدانند.
بلاشک همه میدانند و باور دارند اگر در شهرستان لنده فقط یک کارخانه تولیدی یا صنعتی وجود داشت که جواب گوی نیازهای جوانان تحصیل کرده و جویای کار لنده ای بود چنین اتفاقاتی نمیفتاد که تحصیل کرده های ما بواسطه فشارهای روانی نشات گرفته از بیکاری هر روز جان خود را از دست بدهند و فاجع بار تر از آن وقتی است که مسولین امر به جای حل معضل و مشکلات صرفا شعار را سرلوحه خودشان قرار دهند و هر روز بر آلام و مصیبت های این مردم بیفزایند.
و کلام آخر: امام جمعه محترم شهرستان که شاگرد مکتب امام جعفر صادق است و قرار شد ماوی و پناهگاه مظلومان باشد چرا تا کنون یکبار هم که شده به صورت اساسی ورود پیدا نکرد و از حق این مردم دفاع نکرده است؟
سردار سازندگی استان! نماینده خدوم و شریف کهگیلویه بزرگ! و نماینده گان ادوار مجلس شورای اسلامی کدام وعده سازندگی را در این شهرستان محقق کرده اند که در راستای رفع بیکاری و ایجاد اشتغال پایدارمثبت بوده باشد؟
عملکرده نماینده های عالی دولت در سطح شهرستان چگونه بوده است که هیچ وقت این معضلات نه تنها کاهش پیدا نکرده است بلکه روز به روز بر آنان افزوده شده.
اندکی تامل ضروری است و وای به روزی که کاسه صبر این مردم ستمدیده لبریز شود که به ناگاه لرزه بر کاخ آنانی خواهد انداخت که به نام امام و انقلاب با بی تدبیری و بی کفایتی هر روز داغ این مردم را تازه تر میکنند.

                   ذبیح الله سیناپور

                     ۱۳۹۸/۰۴/۰۳

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false