×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳ بهمن - ۱۳۹۸  
true
true
چای سبز چطور لاغر می کند؟

The short URL of the present article is: http://salasnews.ir/6MdJt

خیلی از پزشکان و متخصصان تغذیه بارها مزایای بسیارِ چای سبز را خاطرنشان نموده اند و در بین سفارش های مختلف برای لاغری، آشامیدن روزانه بین دو تا سه فنجان چای سبز هم مؤثر می دانند.

ولی چای سبز چطور سبب کم شدن وزن و چربی سوزی می شود؟ در ادامه شش روشی که چای سبز منجر به لاغری میشود به نقل از سایت” ریواردمی” آورده شده هست:

۱) کاتچین ها و کافئین موجود در چای سبز با چربی ها مبارزه می کند:

چای سبز قدرت فراوانی داشته و دربردارنده ماده های زیستی فعال مثل کافئین و اپی گالوکتشین گالات( EGCG) هست که به طور مستقیم روی سوخت و ساز، سوختن چربی و بهبود سطح انرژی تأثیر دارند.

۲) چای سبز در جداسازی سلول های چربی از خود چربی ها کمک می گیرد:

ماده های تشکیل دهنده موجود در چای سبز سطوح هورمون نوراپی نفرین را افزایش می دهد. این هورمون هشداری را به همراه دارد که منجر به جداسازی و شکستن سلول های چربی و تبدیل آنها به انرژی قابل استفاده میشود .

۳) چای سبز به موقع ورزش کردن شدیدتر اثر می کند:

تقریبا هر کدامین از مکمل های کاهش وزن یکی از عناصر چای را در خود دارد و این دلیل ویژه ای دارد. مطالعات نشان داده که چای به خصوص چای سبز تاثیرات ورزش را تشدید می کند.

۴) چای سبز کالری سوزی می کند:

بدن ما به طور دائم در حال سوزاندن کالری هست. چه در حال نشستن باشید، چه خوابیدن و چه ایستادن مدام بدن به مقدار متعددی انرژی احتیاج دارد و این انرژی از سوزاندن کالری به دست می آید. نوشیدن چای سبز منجر به افزایش سه تا چهار درصدی اندازه کالری سوزی بدن میشود که حدود ۶۰ تا ۸۰ کالری در روز ارزیابی میشود .

۵) چای سبز دریافت کالری را در شما کاهش می دهد:

چای سبز به روشی طبیعی ولی اهسته اشتها را کاهش می دهد. این بدان معناست که شما غذای کمتری خورده و کالری کمتری دریافت می کنید، در نتیجه دچار کم شدن وزن خواهید شد.

۶) چای سبز چربی های بد را هدف قرار می دهد:

چای سبز بسیار اهسته و با تغییرات کوچک در کاهش وزن تأثیر دارد ولی آن چه که اهمیت بیشتری دارد، نوع چربی هایی است که مورد هدف قرار می دهد. پژوهش های نشان داده تأثیر نوشیدن چای سبز به طور عمده روی چربی های مضری هست که اطراف اندام های گوناگون بدن تجمع یافته و سبب بیماری های جدّی از جمله دیابت نوع دو و بیماری های قلبی میشود .

فراموش نکنید که نوشیدن چای سبز برای کم شدن وزن ایده ای مطلوب و تاثیرگذار هست ولی تأثیر آن بسیار اهسته و ضعیف هست. برای برخورداری کامل از مزایای چای سبز بهتر هست در کنار نوشیدن آن، ورزش مرتب و رژیم غذایی مناسب و همچنین اصلاح سبک زندگی را در نظر داشته باشید.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false