×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۶ خرداد - ۱۳۹۹  
true
true
یادداشت/قدردانی از دو خواننده محلی برای بهتر شناساندن منطقه موگرمون لنده در شعرهای خود

The short URL of the present article is: http://salasnews.ir/gVLWD

آنجا که سخن باز می ماند موسیقی آغاز می گردد

معمولاً هنرمندان و به ویژه شاعران از پیشگامان و تاثیرگذاران بر تحولات اجتماعی، سیاسی و فرهنگی بوده اند. این عده به علت داشتن تفکری متفاوت، خلاق و در عین حال برخورداری از ذوق هنری همواره درد جامعه را بهتر درک کرده و در قالب شعر و موسیقی از بطن جامعه، مشکلات و معضلات روز سخن گفته اند.

موسیقی نشات گرفته از احساس افراد بوده پس به سادگی بر احساسات دیگران تاثیر می گذارد و درصورت برخورداری از جذابیت و خلاقیت کافی به مرور در جامعه تسری یافته و بر سطحی وسیع تر تاثیر می گذارد و فرهنگ را دستخوش تغییراتی هرچند اندک می کند، این تغییرات کوچک در اساسی را در هر فرهنگی شکل می دهد. تاثیر موسیقی معمولاً بر نسل جوان بیش از سایر اقشار جامعه است.

سبک موسیقی مورد علاقه افراد می تواند نشان دهنده طبقه فرهنگی آن فرد نیز باشد، لذا سبک پوشش، گویش، رفتار و… همه و همه نشان از میزان گره خوردگی عمیق فرهنگ و موسیقی دارد.

شاید سالهاست مردم شهرستان لنده و منطقه موگرمون تمام تلاش خودرا برای شناخته شدن انجام داده اند ولی هیچ چیز به اندازه موسیقی وگویش لری ومحلی نمیتواند معرف یک منطقه باشد این روزا صدای دوهنرمند خوش صدا سامان فتحی وداریوش اقازاده از شهرستانمان در عرصه موسیقی در وصف لنده وموگرمون بهتر توانسته است موگرمون را بشناساند کاری که مسولین کمتر به ان توجه کردند یک هنرمند بروی ماسه قلبی طراحی میکند وموگرمون دران نوشته میشود سامان جان کلمه موگرمون مردمان قدرشناس اون هستند وتو درقلب همه انها قرارداری به رسم ادب وقدرشناسی که جوانان این منطقه در وضعیت خود کلیپ را قراردادند به نمایندگی از این مردم نهایت قدردانی را بجا می اوریم …

انشالله زمینه شکوفاشدن استعداد خود هرچه زودتر فراهم شود ….دوستدار شما

مجید پاک سیرت

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false